Udržitelná výroba aneb na každém kousku záleží

Proč upřednostňovat certifikované přírodní materiály?

Při pěstování se používají metody, které nezatěžují životní prostředí. Bio produkce hospodaří v rovnováze, vytváří zemědělské systémy s bohatou biodiverzitou, udržuje úrodnost půdy, spotřebovává několikanásobně nižší množství vody, nepoužívá toxické pesticidy. Dodržování přísných pravidel pro produkci bio materiálů kontrolují nezávislé národní i mezinárodní autority kontrolují a udělují certifikaci GOTS (=Global Organic Textile Standard).

Lokální výroba a transparentnost...

Ptejte se značek, kde byla surovina pro výrobu látky pěstována, kde z ní byla upředeno vlákno, utkána látka. kde byl navrhnutý a sešitý výsledný produkt a kde byl potištěný. Kde byly vyrobené cedulky a etikety, které jsou do produktu všity. Z jakého jsou materiálu? V čem je produkt zabalen, když k vám dorazí? V plastu? V recyklovaném papíru? Tohle všechno jsou důležité částečky do celkové skládanky ekologičnosti produktu. Čím méně jednotlivé "komponenty" cestují, tím samozřejmě lépe.

Lokální výroba výsledného produktu (v České republice) pak zpravidla znamená také férovou mzdu a etické pracovní podmínky, protože jsou dány legislativou a je u nás (na rozdíl od mnohých zemí třetího světa) nastavena a dodržována minimální mzda.

Nakupujte méně a o své oblečení dobře pečujte...

Každý z nás by měl dospět k minimalismu, střídmosti, nakupovat málo a vybírat zodpovědně, jakého výrobce svým nákupem podpoříme. Protože právě svojí peněženkou volíme svět, v jakém chceme žít.

 

Proč Kousek?

Mým snem bylo tvořit produkty šetrné k přírodě, které budou dělat radost nejen mně a mým zákazníkům, ale také životnímu prostředí. A tak vznikl KOUSEK. Všechny produkty jsou navrhnuty, nastříhány, ušity a potisknuty v Brně, v České republice. Biobavlna pochází z certifikovaného zemědělství v Turecku, kde se ekologicky pěstuje a za férových podmínek zpracovává. Všité etikety jsou také bavlněné a jsou vyrobeny a potištěny v České republice. Objednávky balím do recyklovaných krabic, které lze dále recyklovat.

Mám obrovskou radost z každé objednávky a moc si vážím vaší neskutečné přízně a podpory. Pojďme spolu Kousek po Kousku dělat svět lepším místem pro nás všechny.

Klára