Tričko "Není čas ztrácet čas"

Unisex tričko "Není čas ztrácet čas" je vyrobené šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice. Tričko má volný unisex střih. Kvalitní biobavlněný materiál vyšší gramáže, příjemný na těle. Na přední straně červený nápis "Není čas ztrácet čas" a na zádech logo KOUSEK a potisk s motivem Země v plamenech. Limitovaný počet kusů.

Složení:

100 % biobavlna GOTS

  • vyrobeno šetrněji k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Certifikace GOTS označuje biobavlnu, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách. Děkuji, že podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování bavlny, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů a výroba oblečení probíhá v České republice.

Rozměry:

Šířka ramen: 52 cm
Obvod přes hrudník: 104 cm
Obvod v pase: 104 cm
Délka: 65 cm

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě): perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Prosím používejte šetrný ekologický prací prostředek. Nežehlete přes nápisy. Nesušte v sušičce.

1 890 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Možnosti doručení
Tričko "Není čas ztrácet čas"

Detailní popis produktu

Proč není čas ztrácet čas? Rok 2023 překonal dosavadní teplotní rekordy a stal se nejteplejším rokem v historii měření. Ve srovnání s obdobím 1850–1900 byla globální teplota průměrně o 1,46 °C vyšší. Přibližujeme se tak hranici 1,5 °C, kterou Pařížská dohoda definuje jako kritickou.

Klimatická krize je jedním z nejpalčivějších a nejnaléhavějších problémů současného světa. Důsledky globálního oteplování jsou stále více patrné ve formě extrémních povětrnostních jevů, vzrůstajících teplot, ztráty biodiverzity a dalších negativních vlivů na životní prostředí i lidské zdraví.

Černý scénář klimatické krize představuje temnou perspektivu budoucnosti, ve které se lidská civilizace ocitne na pokraji kolapsu v důsledku neudržitelných změn klimatu. Podle tohoto scénáře není návratu zpět - ztráta vitálních ekosystémů, katastrofické povětrnostní jevy, nedostatek pitné vody a potravin, migrace, konflikty o zdroje a celkový pád sociálních, ekonomických a politických struktur.

Právě teď se nacházíme na kritickém bodě, kdy naše rozhodnutí a akce mohou rozhodnout, zda se tato budoucnost stane realitou. Musíme jednat razantně a efektivně, abychom zmírnili důsledky klimatické změny a předešli nejhorším scénářům. To zahrnuje snahu o snížení emisí skleníkových plynů, přechod na obnovitelné zdroje energie, ochranu lesů a oceánů, adaptaci na změnu klimatu a podporu inovací v oblasti udržitelného rozvoje.

Každý jednotlivec, společnost a vláda má zodpovědnost za své činy a rozhodnutí, které ovlivňují budoucnost planety. Čas není na naší straně, a proto je nezbytné jednat rychle a rozhodně. Věřme, že společným úsilím můžeme předejít nejtemnějším scénářům a vytvořit životaschopnou a udržitelnou budoucnost pro všechny.

Co můžu dělat jako jednotlivec? Nastuduj si Fakta o klimatuInspiruj se adaptačními opatřeními ve svém okolí. Šetři energie. Když už vytvoříš odpad, správně ho vytřiď. Ukliď bordel z přírody. Zasaď strom (nebo rovnou celou alej). Ochraňuj deštné prales a oceny. Neplýtvej. Nejez živočišné produkty (ano, maso přispívá k oteplování planety). A když už musíš, nakupuj lokálně a zodpovědně.