Tričko, které pomáhá / "ŽÍZEŇ"

Půda má žízeň a vy můžete pomoci vrátit vodu do krajiny! 

Sucho v krajině je jedním z projevů probíhající klimatické krize a způsobuje mnoho problémů. Vede k nižší úrodě a zvýšené erozi, snižuje biodiverzitu a ničí celé ekosystémy.

Abychom zabránili dalšímu nárůstu suchých oblastí a zhoršování klimatické krize, je důležité (hned po omezení emisí skleníkových plynů a zlepšení kvality ovzduší) investovat do udržitelného zemědělství a zalesňování, což může pomoci zlepšit úrodnost půdy a snížit riziko eroze a další degradace půdy. Pestrá krajina s přirozenými mokřady a dalšími krajinnými prvky totiž s vodou hospodaří výrazně lépe, než krajina plná velkých půdních bloků s monokulturami zemědělských plodin a regulovanými vodními toky.

Nadace Partnerství připravuje českou krajinu na to, aby byla zdravá. Hledá chytrá a neotřelá řešení sucha a klimatické krize v České republice. Sází a pečuje o stromy a oceňuje nejlepší nápady pro lepší klima.

Unisex tričko ŽÍZEŇ je vyrobené šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice. Tričko má volný unisex střih. Kvalitní biobavlněný materiál vyšší gramáže, příjemný na těle. Na přední straně nápis "ŽÍZEŇ" a potisk s motivem suché půdy. Limitovaný počet kusů.

Složení:

100 % biobavlna GOTS

  • vyrobeno šetrněji k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Rozměry:

Šířka ramen: 52 cm
Obvod přes hrudník: 104 cm
Obvod v pase: 104 cm
Délka: 65 cm

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Nežehlete přes nápisy. Nesušte v sušičce.

1 890 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení
Tričko, které pomáhá / "ŽÍZEŇ"

Detailní popis produktu

Tričko ŽÍZEŇ pomáhá vrátit vodu do české krajiny. Nákupem trička podpoříte Nadaci Partnerství, která bojuje proti suchu a klimatické krizi, sází stromy a prosazuje opatření, která zabraňují dalšímu znehodnocování půdy.

Prosím podpořte nadaci finančně přímo na jejich webu nebo nákupem tohoto trička. Z každého prodaného Kousku posílám nadaci 169 Kč. Tričko je vyrobené šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice.

Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Děkuji, že podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování bavlny, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů a výroba oblečení probíhá v České republice.