Asymetrický top / černý

Rafinovaný asymetricky střižený tencelový top. Navržený a ušitý v České republice.

Přední část topu se skládá z několika samostatných částí propojených dlouhým proužkem látky procházejícím středem těla. Top se tak dokonale přizpůsobí vašim tvarům. Látka je zcela neprůhledná a umožňuje nosit top bez podprsenky.

Zero waste udržitelná výroba, top je ušitý z přebývajících kusů látky, které používám pro výrobu ostatních modelů z tencelu.

Složení:

95% tencel
5 % elastan

Pouze jedna velikost, sedí jako XS/S/M (materiál je velmi elastický a všitý provázek se dá dotáhnout na míru Vašemu tělu). Pokud si budete přát jinou velikost, napište prosím Vaše míry do poznámky, ušijeme přímo pro Vás na objednávku :-)

1 890 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
25.7.2024
Možnosti doručení
Asymetrický top / černý

Detailní popis produktu

  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Tencel je měkký, na dotek velmi příjemný materiál přírodního původu, který se vyrábí z eukalyptového dřeva. Tyto rychle rostoucí stromy nepotřebují umělé zavlažování, chemická hnojiva ani pesticidy. Dokonce je možné je pěstovat na pozemcích, které nejsou vhodné pro pěstování rostlin určených pro výrobu potravin. Tento tencel se pochází z Evropy, při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů. Pěstování eukalyptu je dlouhodobě udržitelné a není likvidační pro místní biodiverzitu. Zpracovává se v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10-20 násobně menší, než u zpracování běžné bavlny. 

 

Děkuji, že svým nákupem podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování surovin, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů, navrhování a šití oblečení probíhá v České republice. Nepoužívám žádné plasty, objednávky balím do recyklovaných krabic, které prosím dále zrecyklujte.

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

 Perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Prosím používejte ekologický prací prostředek, nepoužívejte aviváž. Ždímejte na nízké otáčky, max 600 ot/min. Nesušte v sušičce, nechte schnout volně vyvěšené. Pokud jej před pověšením dobře uhladíte, nebude třeba jej žehlit, případně žehlete na nižší teplotu, nejlépe bez napařování.