Lehké lněné crop sako

Krátké lněné sako z organického lnu. Vyrobené udržitelně, šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice.

Crop střih, ve spodním lemu všitý dlouhý tenký proužek látky, který lze uvázat kolem těla. Dlouhé rovné rukávy. Můžete si vybrat ze dvou variant s/bez nášivky KOUSEK na zádech.

Složení:

100 % len

  • 100% přírodní materiál
  • 100% recyklovatelný a biodegradabilní

Lněné plátno nižší gramáže je ideálním materiálem pro letní Kousky, je totiž lehké, splývavé, chrání kůži před škodlivými UV paprsky, absorbuje z povrchu těla velké množství vlhkosti, ikdyž na omak je stále suché, což z něj dělá ideálního parťáka do parného léta. Lněné plátno spolu s námi stárne do krásy, s každým (šetrným) vypráním je měkčí, splývavější a příjemnější na dotyk.

Děkuji, že nákupem podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování surovin, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů, navrhování a šití oblečení probíhá v České republice. Nepoužívám žádné plasty, objednávky balím do recyklovaných krabic, které prosím dále zrecyklujte.

Rozměry:

Sako je střižené na tělo, proto Váš Kousek ušijeme na míru. Při objednávce prosím do poznámky připište:

1) šířka ramen
2) obvod přes prsa
3) obvod v pase (v nejužším místě)
4) výška postavy

od 2 090 Kč
Můžeme doručit do:
Lehké lněné crop sako
Provedení: bez nášivky
Ušijeme přímo pro Vás na objednávku
Můžeme doručit do: 26.10.2022
2 090 Kč
Provedení: s nášivkou KOUSEK na zádech
Ušijeme přímo pro Vás na objednávku
Můžeme doručit do: 26.10.2022
2 290 Kč

Detailní popis produktu

Lněné plátno patří mezi nejudržitelnější textilní materiály na světě. Při pěstování organického lnu se nepoužívají pesticidy ani hnojiva, je nenáročný na vodu, obvykle si vystačí se závlahou přirozenými srážkami a dá se pěstovat i v našich končinách, kde například bavlna neroste. 100% lněné plátno je recyklovatelné a přírodě biologicky odbouratelné.

Len se řadí mezi moje nejoblíbenější materiály, že kterého tvořím letní šaty, košile, topy. Látky, které používám, byly utkány v České republice ze lnu pěstovaného v EU.

 

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, maximálně na 30°C. Ždímejte na nižší otáčky, nechte volně uschnout rozložené, nesušte v sušičce. Lze žehlit na vyšší teplotu. Pro lepší žehlící efekt doporučuji přežehlit za vlhka.