Vlněný cardigan / natur

100% přírodní
KOUSEK vlněný cardigan natur

Ručně pletený vlněný cardigan. Lokální výroba, upleteno v České republice.

Krátký střih, dlouhé rukávy, v přední části výrazné “copy”. Vlněná příze je objemná a hodně hřejivá.

Spíše menší velikost 34-36.

100% vlna

 4 800 Kč
Můžeme doručit do:
4.6.2020
Skladem

Vlna je přírodní materiál s dlouhou tradicí a skvělými vlastnostmi, je dokonale prodyšná, v zimě zahřeje, v létě ochladí. Pohlcuje a odpařuje vlhkost a díky obsahu lanolinu je samočistící, takže se nemusí tak často prát. Výrobky ze 100% vlny jsou v přírodě zcela rozložitelné.

Mnoho lidí si myslí, že stříhání je pro zvířata poškozující. Není tomu tak. Vlna ovcím roste neustále a kdyby se nestříhala, byla by pro zvířata neúnosnou zátěží. Samozřejmě je nutné ovce stříhat správně a šetrně, aby se jim při stříhání nepoškodila kůže. Z těchto důvodů při výrobě nepoužíváme vlnu ovčího plemene merino, u kterých chovatelé často praktikují takzvaný “mulesing”, nešetrné odřezání kůže, bez umrtvení a následné péče. Svetry Kousek jsou mulesing-free.

 

Aby vám tento Kousek dělal dlouho radost (aneb pokyny k údržbě):

Ovčí vlna je plstivá. Žmolky opatrně odstřihujte, netrhejte. Perte ručně, ve studené vodě do 30 °C s pracím prostředkem na jemné prádlo, ideálně přímo na vlnu. Doporučuji používat gelové prací prostředky s obsahem Lanolinu. Nepoužívejte mýdlo ani šampon. Při praní výrobek jen jemně promačkávejte, "nedrhněte" ani nedřete násilím. Na vymáchání použijte vodu o stejné teplotě v jaké jste vlnu prali. 

Neždímejte!  Schnutí můžete urychlit zabalením do ručníku a jemným pomačkáním. Sušení je ideální ve vodorovné poloze. Nedávejte sušit na slunce ani jakýkoli přímý zdroj tepla, nesušte v sušičce. Ukládejte ve vodorovné poloze.