Mějte o Kousek lepší den - doprava zdarma na vše :-)

Tencelové šaty "Leží mi na srdci"

1 hodnocení

Splývavé tencelové šaty. Vyrobené udržitelně, šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice.

Volný oversize střih, všité boční kapsy, rozparek. Na přední straně potisk s motivem planety a nápisem "Leží mi na srdci". Na zadní straně logo Kousek.

Složení:

95 % tencel
5 % elastan

  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Tencel je měkký, na dotek velmi příjemný materiál přírodního původu, který se vyrábí z eukalyptového dřeva. Tyto rychle rostoucí stromy nepotřebují umělé zavlažování, chemická hnojiva ani pesticidy. Dokonce je možné je pěstovat na pozemcích, které nejsou vhodné pro pěstování rostlin určených pro výrobu potravin. Tento tencel se pochází z Evropy, při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů. Pěstování eukalyptu je dlouhodobě udržitelné a není likvidační pro místní biodiverzitu. Zpracovává se v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10-20 násobně menší, než u zpracování běžné bavlny. 

Rozměry:

Šířka ramen (od švu ke švu): 42 cm
Obvod přes hrudník: 100 cm
Obvod v pase: 102 cm
Obvod přes boky: 100 cm
Délka: 116 cm

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

Perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Prosím používejte ekologický prací prostředek, nepoužívejte aviváž. Ždímejte na nízké otáčky, max 600 ot/min. Nesušte v sušičce, nechte schnout volně vyvěšené. Pokud jej před pověšením dobře uhladíte, nebude třeba jej žehlit, případně žehlete na nižší teplotu, nejlépe bez napařování.

2 090 Kč
Můžeme doručit do:
1.11.2021
Skladem

Děkuji, že nákupem podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování surovin, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů, navrhování a šití oblečení probíhá v České republice. Nepoužívám žádné plasty, objednávky balím do recyklovaných krabic, které prosím dále zrecyklujte.

Jméno značky: Kousek
Kategorie: ŠATY