Tencelové midi šaty

100% přírodní
KOUSEK tencelové midi šaty

Letní midi šaty z tencelu. Navržené a ušité v České republice.

Tencel je měkký, na dotek jemný materiál stoprocentně přírodního původu, který se vyrábí udržitelně z eukalyptového dřeva. V létě výborně chladí, je prodyšný a velice jemný.

Šaty mají splývavý střih v midi délce. Minimalistický nadčasový Kousek, který tvoří základ šatníku.

100 % tencel

Pouze velikost XS/S (rozměry níže)

Barva tmavě písková.

1 890 Kč
Můžeme doručit do:
21.4.2021
Skladem

Přírodní materiály, udržitelná výroba, lokální zpracování.

  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Tencel je měkký, na dotek jemný materiál stoprocentně přírodního původu, který se vyrábí z eukalyptového dřeva. Tyto rychle rostoucí stromy nepotřebují umělé zavlažování, chemická hnojiva ani pesticidy. Dokonce je možné je pěstovat na pozemcích, které nejsou vhodné pro pěstování rostlin určených pro výrobu potravin.

Tento tencel se pochází z Evropy, při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů. Pěstování eukalyptu je dlouhodobě udržitelné a není likvidační pro místní biodiverzitu. Zpracovává se v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10-20 násobně menší, než u zpracování běžné bavlny. 

 

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

Tencel je náchylný na správnou údržbu a jedno špatné vyprání jej může nenapravitelně poničit. Proto perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Prosím používejte ekologický prací prostředek, nepoužívejte aviváž. Podobně jako u lnu hrozí při praní polámání vláken, pračku tedy nepřeplňujte a nechte ždímat na nízké otáčky, max 600 ot/min. Nesušte v sušičce, nechte schnout volně vyvěšené. Pokud jej před pověšením dobře uhladíte, nebude třeba jej žehlit, případně žehlete na nižší teplotu, nejlépe bez napařování.

 

Rozměry:

Obvod přes hrudník: 94 cm
Obvod v pase: 102 cm
Obvod přes boky: 114 cm
Délka: 112 cm

Modelka měří 176 cm.

Kategorie: Šaty