Tencelové midi šaty

Splývavé midi šaty z tencelu. Vyrobené udržitelně, šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice.

Šaty mají volný splývavý střih v midi délce. Minimalistický nadčasový Kousek, který tvoří základ šatníku.

Složení:

100 % tencel

Tencel je měkký, na dotek jemný materiál stoprocentně přírodního původu, který se vyrábí udržitelně z eukalyptového dřeva. V létě výborně chladí, je prodyšný a velice jemný. Používám tencel pocházející z Evropy, při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady a eukalyptové dřevo je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů.

Rozměry:

Obvod přes hrudník: 94 cm
Obvod v pase: 102 cm
Obvod přes boky: 114 cm
Délka: 112 cm

Modelka měří 176 cm.

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

Tencel je náchylný na správnou údržbu a jedno špatné vyprání jej může nenapravitelně poničit. Proto perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Prosím používejte ekologický prací prostředek, nepoužívejte aviváž. Podobně jako u lnu hrozí při praní polámání vláken, pračku tedy nepřeplňujte a nechte ždímat na nízké otáčky, max 600 ot/min. Nesušte v sušičce, nechte schnout volně vyvěšené. Pokud jej před pověšením dobře uhladíte, nebude třeba jej žehlit, případně žehlete na nižší teplotu, nejlépe bez napařování.

3 490 Kč
Dostupnost: Ušijeme na objednávku
Můžeme doručit do:
20.8.2024
Možnosti doručení
Tencelové midi šaty

Detailní popis produktu

Černé tencelové šaty, udržitelná výroba, lokální zpracování.

  • vyrobené šetrně k životnímu prostředí
  • ušité v České republice za férových podmínek

Tencel je měkký, na dotek jemný materiál stoprocentně přírodního původu, který se vyrábí z eukalyptového dřeva. Tyto rychle rostoucí stromy nepotřebují umělé zavlažování, chemická hnojiva ani pesticidy. Dokonce je možné je pěstovat na pozemcích, které nejsou vhodné pro pěstování rostlin určených pro výrobu potravin.

Tento tencel se pochází z Evropy, při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů. Pěstování eukalyptu je dlouhodobě udržitelné a není likvidační pro místní biodiverzitu. Zpracovává se v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10-20 násobně menší, než u zpracování běžné bavlny.