Mějte o Kousek lepší den - doprava zdarma na vše :-)

Dlouhé šaty "Usmívej se"

Neohodnoceno

Ekologicky zpracované šaty z tencelu. Navržené a ušité v České republice.

Tencel je měkký, na dotek jemný materiál stoprocentně přírodního původu, který se vyrábí z eukalyptového dřeva. V létě výborně chladí, je prodyšný, nemačká se a je velice jemný.

Šaty mají dlouhý splývavý střih, na přední straně nápis "Usmívej se", na zadní straně logo Kousek.

95 % tencel, 5 % elastan

Velikosti S a M/L

Barva černá.

1 890 Kč
Zvolte variantu
Velikost: S, Barva: černá
Vyprodáno
1 890 Kč
Velikost: M/L, Barva: černá
Vyprodáno
1 890 Kč
  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Tencel je měkký, na dotek jemný materiál stoprocentně přírodního původu, který se vyrábí z eukalyptového dřeva. Tyto rychle rostoucí stromy nepotřebují umělé zavlažování, chemická hnojiva ani pesticidy. Dokonce je možné je pěstovat na pozemcích, které nejsou vhodné pro pěstování rostlin určených pro výrobu potravin.

Tento tencel se pochází z Evropy, při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů. Pěstování eukalyptu je dlouhodobě udržitelné a není likvidační pro místní biodiverzitu. Zpracovává se v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10-20 násobně menší, než u zpracování běžné bavlny. 

 

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

Tencel je náchylný na správnou údržbu a jedno špatné vyprání jej může nenapravitelně poničit. Proto perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Prosím používejte ekologický prací prostředek, nepoužívejte aviváž. Podobně jako u lnu hrozí při praní polámání vláken, pračku tedy nepřeplňujte a nechte ždímat na nízké otáčky, max 600 ot/min. Nesušte v sušičce, nechte schnout volně vyvěšené. Pokud jej před pověšením dobře uhladíte, nebude třeba jej žehlit, případně žehlete na nižší teplotu, nejlépe bez napařování.

Jméno značky: Kousek
Kategorie: ŠATY