Cirkulární minišaty KOUSEK

Unikátní šaty z recyklovatelného materiálu. Vyrobené udržitelně, šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice.

Krátký střih, všité proužky látky, kterými lze uzpůsobit délku šatů. Inovativní _cPLA látka je velmi lehká, prodyšná, lehce transparentní. Je rychleschnoucí a chrání kůži před UV paprsky. Zkrátka ideální letní Kousek! :-) 

Složení:

100 % _cPLA

_cPLA je unikátní recyklovatelný cirkulární bio based materiál, který ve spolupráci s VUT Brno a dalšími technologickými partnery vyvinul ostravský startup NILMORE. Získává se z obnovitelných zdrojů, nejčastěji z kukuřice nebo cukrové třtiny. Výtěžnost tohoto materiálu na 1 hektar je 8x vyšší než u bavlny a na jeho výrobu je potřeba výrazně menší množství vody a energie.

Až vám tento Kousek doslouží, zašlete mi jej prosím zpět k recyklaci. 87 % jeho váhy se dá recyklovat do nekonečna. Materiál tak dostává šanci na další život a nespotřebovává nové zdroje.

Rozměry:

šaty sedí jako XS/S/M a od horního po spodní lem mají délku 66 cm. Materiál je lehce elastický, takže se velikostně přizpůsobí na tělo a díky všitým provázkům se dá regulovat délka šatů. Pokud si nejste jistí velikostí, napište prosím Vaše míry a výšku do poznámky, ušijeme přímo pro Vás na objednávku :-)

 

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, ideálně za studena, maximálně na 30°C. Nelze sušit v sušičce ani žehlit, materiál je však málo krčivý a velmi rychle schne, takže šaty stačí nechat chvíli proschnout volně rozložené.

standardní cena: 1 890 Kč –21 % 1 490 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
4.10.2022
Cirkulární minišaty KOUSEK
Cirkulární minišaty KOUSEK
1 890 Kč –21 %

Detailní popis produktu

Děkuji, že nákupem podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování surovin, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů, navrhování a šití oblečení probíhá v České republice. Nepoužívám žádné jednorázové plasty, objednávky balím do recyklovaných krabic, které prosím dále zrecyklujte.