Balónové šaty / batika

Bio bavlna GOTS
KOUSEK balónové šaty batika

Ručně batikované šaty z certifikované organické bavlny. Ekologické zpracování. Navrženo a ušito v České republice.

Volný oversize střih, všité boční kapsy, na jedné straně rozparek. Šaty jsou ručně batikované rostlinnými barvivy (cibulové šlupky, kávová sedlina). KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL.

Jedna univerzální velikost (rozměry níže)

100% biobavlna GOTS

Limitovaný počet kusů!

1 990 Kč
Můžeme doručit do:
21.4.2021
Skladem

Dostupná ekologická barviva, ačkoliv jsou k životnímu prostředí šetrná, většinou nejsou 100% přírodní. Už delší dobu jsem si tak pohrávala s myšlenkou vrátit se ke kořenům a zkusit barvit textil čistě rostlinnou cestou. A ještě lépe využít k barvení suroviny, které by se běžně vyhodily.

Každý Kousek, který takto vznikne, je originál. Pokaždé má trochu jiný odstín a batika je vždy překvapení, jaké tvary nadělí :-) Barva je ustálená, takže když budete šaty prát krátce a zastudena, bude se vymývat jen velmi pomalu. I měnící se odstín barvy v průběhu praní je zajímavý, protože pokaždé máte vlastně tak trochu nové šaty.

Šaty jsou ušité z certifikované biobavlny GOTS. Původním odstínem látky je barva natur, čili nebarvená, nebělená. Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, obrácené naruby, zastudena. Prvních několik praní perte odděleně od ostatního prádla. Nesušte v sušičce.

 

Rozměry:

Šířka ramen (od švu ke švu): 42 cm
Obvod přes hrudník: 100 cm
Obvod v pase: 102 cm
Obvod přes boky: 100 cm
Délka: 116 cm

Kategorie: Šaty