Mějte o Kousek lepší den - doprava zdarma na vše :-)

Zero waste svetr / pruhy

Neohodnoceno

Ručně pletený svetr z nevyužité příze, aby žádné klubíčko nepřišlo nazmar. Zero waste lokální výroba, upleteno v České republice.

Tento Kousek je jako obláček, nadýchaný a lehoučký, velmi příjemný i na holém těle (vůbec nekouše). Výstřih můžete nechat volně splývavý, nebo u krku zavázat na mašličku.

Oversize velikost 36-40 je univerzálně slušivá a padne každému.

68% alpaka, 16% vlna, 16% polyamid4 890 Kč
Na dotaz

Kvalitní ručně pletený Kousek, který zahřeje nejen u srdce :-)

  • 84% přírodní materiál
  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • upleteno v České republice za férových podmínek

Termínem alpaka je označována vlna, která se zpracovává ze srsti lamy alpaka, pocházející z andského podhůří v Jižní Americe. Příze je jemná, hřejivá a velmi příjemná na omak. Svetr s vysokým podílem alpaky je lehoulinký a dělá dojem měkkého obláčku.

Termínem vlna je označována příze získávaná zpracováním srsti ovcí. Vlna je přírodní materiál s dlouhou tradicí a skvělými vlastnostmi, je dokonale prodyšná, v zimě zahřeje, v létě ochladí. Pohlcuje a odpařuje vlhkost a díky obsahu lanolinu je samočistící, takže se nemusí tak často prát.

Mnoho lidí si myslí, že stříhání je pro zvířata poškozující. Není tomu tak. Vlna ovcím roste neustále a kdyby se nestříhala, byla by pro zvířata neúnosnou zátěží. Samozřejmě je nutné ovce stříhat správně a šetrně, aby se jim při stříhání nepoškodila kůže. Z těchto důvodů při výrobě nepoužíváme vlnu ovčího plemene merino, u kterých chovatelé praktikují takzvaný “mulesing”, nešetrné odřezání kůže, bez umrtvení a následné péče. Všechny pletené výrobky Kousek jsou mulesing-free.

 

Aby vám tento Kousek dělal dlouho radost (aneb pokyny k údržbě):

Perte ručně a ve studené vodě do 30 °C s pracím prostředkem na jemné prádlo, ideálně přímo na vlnu. Doporučuji používat gelové prací prostředky s obsahem Lanolinu. Nepoužívejte mýdlo ani šampon. Při praní výrobek jen jemně promačkávejte, "nedrhněte" ani nedřete násilím. Na vymáchání použijte vodu o stejné teplotě v jaké jste vlnu prali. 

Neždímejte!  Schnutí můžete urychlit zabalením do ručníku a jemným pomačkáním. Sušení je ideální ve vodorovné poloze. Nedávejte sušit na slunce ani jakýkoli přímý zdroj tepla, nesušte v sušičce. Vlna snadno ztrácí svůj tvar pokud jí neperete a nesušíte správně .Ukládejte ve vodorovné poloze.Jméno značky: Kousek
Kategorie: MIKINY & SVETRY