Mikina, která pomáhá / ŽÍZEŇ

Půda má žízeň a vy můžete pomoci vrátit vodu do krajiny! 

Sucho v krajině je jedním z projevů probíhající klimatické krize a způsobuje mnoho problémů. Vede k nižší úrodě a zvýšené erozi, snižuje biodiverzitu a ničí celé ekosystémy.

Abychom zabránili dalšímu nárůstu suchých oblastí a zhoršování klimatické krize, je důležité (hned po omezení emisí skleníkových plynů a zlepšení kvality ovzduší) investovat do udržitelného zemědělství a zalesňování, což může pomoci zlepšit úrodnost půdy a snížit riziko eroze a další degradace půdy. Pestrá krajina s přirozenými mokřady a dalšími krajinnými prvky totiž s vodou hospodaří výrazně lépe, než krajina plná velkých půdních bloků s monokulturami zemědělských plodin a regulovanými vodními toky.

Nadace Partnerství připravuje českou krajinu na to, aby byla zdravá. Hledá chytrá a neotřelá řešení sucha a klimatické krize v České republice. Sází a pečuje o stromy a oceňuje nejlepší nápady pro lepší klima.

Unisex mikina ŽÍZEŇ je vyrobená šetrně k životnímu prostředí. Navržená a ušitá lokálně v České republice. Mikina má volný unisex střih. Kvalitní biobavlněný materiál vyšší gramáže, velmi příjemný na těle. Na přední straně nápis "ŽÍZEŇ" a potisk s motivem suché půdy. Limitovaný počet kusů.

Složení:

100 % biobavlna GOTS

  • vyrobeno šetrněji k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Rozměry:
Obvod přes hrudník: 120 cm
Obvod v pase: 110 cm
Délka: 68 cm

Modelka měří 172 cm a běžné nosí velikost S.

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, obrácené naruby, maximálně na 30°C. Nežehlete přes potisky. Nesušte v sušičce.

2 890 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
21.6.2024
Možnosti doručení
Mikina, která pomáhá / ŽÍZEŇ

Detailní popis produktu

Mikina ŽÍZEŇ pomáhá vrátit vodu do české krajiny. Nákupem mikiny podpoříte Nadaci Partnerství, která bojuje proti suchu a klimatické krizi, sází stromy a prosazuje opatření, která zabraňují dalšímu znehodnocování půdy.

Prosím podpořte nadaci finančně přímo na jejich webu nebo nákupem této mikiny. Z každého prodaného Kousku posílám nadaci 249 Kč. Mikina je vyrobená šetrně k životnímu prostředí. Navržená a ušitá lokálně v naší malé dílně na jižní Moravě.

Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Děkuji, že podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování bavlny, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů a výroba oblečení probíhá v České republice.