Mikina, která pomáhá / KOUSEK PRALESA II

Unisex mikina z certifikované organické bavlny. Ekologické zpracování. Vyrobeno v České republice.

Oversize střih, dlouhé rukávy. Na přední straně odolný obdélníkový tisk s motivem hořícího pralesa, na zadní straně logo KOUSEK.

Složení:

100% biobavlna GOTS

Rozměry:

Obvod přes hrudník: 120 cm
Obvod v pase: 120 cm
Obvod přes boky: 120 cm
Délka: 66 cm

Mikina sedí jako oversize pro velikosti XS/S/M, více na tělo jako L. Univerzální střih, který padne každému.

 

PLANETA JE V PLAMENECH

Každé dvě sekundy na světě shoří prales o rozloze jednoho fotbalového hřiště. A to mě pálí!

Za největší devastaci pralesa nesou zodpovědnost velké nadnárodní firmy, které úmyslně zakládají požáry a vypalují rozsáhlá území. Pralesy hoří kvůli naší konzumaci masa a živočišných produktů (nové pastviny pro dobytek a půda pro pěstování krmné sóji) a kvůli obrovské světové spotřebě palmového oleje (na bývalých územích pralesa jsou zakládány plantáže palmy olejné).

Nákupem této mikiny zachráníte 10 m2 deštného pralesa na Sumatře. Podpoříte tak českou neziskovou organizaci Justice for nature (Prales dětem), která na Sumatře spravuje pralesní rezervaci, chrání deštný prales před vypálením a věnuje se ochraně jeho kriticky ohrožených obyvatel.

2 890 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Možnosti doručení
Mikina, která pomáhá / KOUSEK PRALESA II

Detailní popis produktu

Navrženo a ušito v České republice z certifikované biobavlny.

  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Děkuji, že svým uvážlivým nákupem podporujete ekologický proces vzniku výrobku, od šetrného pěstování bavlny, po férovou lokální výrobu a zpracovaní. Látky odebírám od certifikovaných dodavatelů a výroba oblečení probíhá v České republice. Nákupem tohoto trička navíc podpoříte další potřebnou věc - ochranu deštného pralesa na Sumatře.

 

Zachraň kousek pralesa...

80 % všech světových pralesů je zničeno a zbytek je vážně ohrožen. Rozlehlé požáry, průmyslová těžba dřeva, chov dobytka a zakládání plantáží palmy olejné devastuje rozsáhlé oblasti pralesa a vyhání z domovů jeho obyvatele. Ze všech suchozemských druhů živočichů jich přibližně dvě třetiny žijí v pralesích a lesích rovníkových oblastí. Orangutani, tygři, jaguáři, sloni či nosorožci jsou v důsledku kácení pralesů na pokraji vyhynutí. V pralesích se také tvoří voda a světová oblačnost, která je tolik důležitá pro udržení stabilních klimatických podmínek na Zemi a zpomalení globálního oteplování.

Každodenní devastace deštných pralesů ve jménu ekonomiky a neudržitelného rozvoje, je tragédií a zločinem současnosti. Většina lidí se na něm podílí svým konzumním způsobem života. Poptávka po živočišných produktech, tropickém dřevu, nadměrná spotřeba papíru, či světový obchod s divokými druhy zvířat, jsou toho důkazem. Konzumace potravin a používání kosmetiky s obsahem palmového oleje jen dokresluje tento smutný vývoj lidské civilizace, která jen těžko připouští svůj díl odpovědnosti za devastaci deštných pralesů díky palmě olejné.

Česká nezisková organizace Justice for nature (Prales dětem) se věnuje ochraně deštného pralesa na Sumatře. Vykupuje pralesní pozemky od místních vlastníků, kteří by je jinak zničili, vykáceli, vypálili a osázeli kaučukem, či palmou olejnou. 

Pralesní rezervace Green life už čítá 175,5 hektarů. Nákupem tohoto trička zachráníte další kousek (10 m2) a k objednávce přibalím tento certifikát:

Prales_certifikát-01

 

Na transparentní účet neziskové organizace Prales dětem posílám 90 Kč z každé objednávky tohoto trička, což odpovídá záchraně 10 m2 pralesa a jeho připojení k rezervaci Green Life.

Transparentní účet: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2000885303

Více o projektu: https://justicefornature.org/rezervace-green-life/