Krátká mikina s kapucí / BATIKA

100% přírodní Bio bavlna GOTS
Krátká mikina s kapucou KOUSEK batika

Dámská mikina z certifikované organické bavlny. Ekologické zpracování. Vyrobeno v České republice.

Měkoučká teplákovina vyšší gramáže, dlouhé rukávy, velká pevná kapuce, která drží tvar. Kratší střih ideální k vysokým kalhotám. Na zadní straně pod kapucí logo Kousek.

Barveno ekologicky kuchyňským odpadem (cibule, káva), ustáleno BIO octem. KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL, barvím přímo pro vás :-)

Onesize velikost odpovídající cca konfekční velikosti M.

100% biobavlna GOTS

2 490 Kč
Můžeme doručit do:
17.6.2020
Momentálně nedostupné

Dostupná ekologická barviva, ačkoliv jsou k životnímu prostředí šetrná, většinou nejsou 100% přírodní. Už delší dobu jsem si tak pohrávala s myšlenkou vrátit se ke kořenům a zkusit barvit textil čistě rostlinnou cestou. A ještě lépe využít k barvení suroviny, které by se běžně vyhodily. A tak po týdnech kreativních pokusů a omylů padla volba na cibulové šlupky a lógr. 

Každý Kousek, který takto vznikne, je originál. Pokaždé má trochu jiný odstín a batika je vždy překvapení, jaké tvary nadělí :-) Barva je ustálená českým BIO octem, takže když budete mikinu prát krátce a zastudena, bude se vymývat jen velmi pomalu. I měnící se odstín barvy v průběhu praní je zajímavý, protože pokaždé máte vlastně tak trochu novou mikinu. Za mě je to určitě nejoblíbenější Kousek letošního babího léta. A kdoví, jaké poklady ještě tyto moje barvící experimenty nadělí :-)

Jinak mikina je samozřejmě jako vždy ušitá z certifikované biobavlny GOTS. Původně je mikina v odstínu natur, čili nebarvení, nebělená. 

Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, obrácené naruby, zastudena. Prvních několik praní perte odděleně od ostatního prádla. Nežehlete přes nápisy. Nesušte v sušičce (mikina se výrazně scvrkne :D)

Kategorie: Mikiny