Letní šaty / batika

Bio bavlna GOTS
KOUSEK dlouhé batikované šaty biobavlna GOTS

Dlouhé batikované z certifikované organické bavlny. Ekologické zpracování. Navrženo a ušito v České republice.

Dlouhý splývavý střih, rozparky po obou stranách. Šaty jsou ručně batikované rostlinnými barvivy (cibulové šlupky, lógr, ustáleno bio octem). KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL.

Pouze velikost S, limitovaný počet kusů!

100% biobavlna GOTS

1 890 Kč
Vyprodáno

Dostupná ekologická barviva, ačkoliv jsou k životnímu prostředí šetrná, většinou nejsou 100% přírodní. Už delší dobu jsem si tak pohrávala s myšlenkou vrátit se ke kořenům a zkusit barvit textil čistě rostlinnou cestou. A ještě lépe využít k barvení suroviny, které by se běžně vyhodily.

Každý Kousek, který takto vznikne, je originál. Pokaždé má trochu jiný odstín a batika je vždy překvapení, jaké tvary nadělí :-) Barva je ustálená českým BIO octem, takže když budete šaty prát krátce a zastudena, bude se vymývat jen velmi pomalu. I měnící se odstín barvy v průběhu praní je zajímavý, protože pokaždé máte vlastně tak trochu nové šaty.

Šaty jsou ušité z certifikované biobavlny GOTS. Původním odstínem látky je barva natur, čili nebarvená, nebělená. Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, obrácené naruby, zastudena. Prvních několik praní perte odděleně od ostatního prádla. Nesušte v sušičce (mikina se výrazně scvrkne :D)