Mikina batika

Unisex mikina z certifikované organické bavlny. Ekologické zpracování. Vyrobeno v České republice.

Oversize střih, dlouhé rukávy. Handmade batika rostlinnými barvivy (cibulové šlupky, kávová sedlina), na zadní straně logo KOUSEK. KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL.

Jedna univerzální velikost odpovídající cca konfekční velikosti M.

100% biobavlna GOTS

standardní cena: 2 890 Kč –14 % 2 490 Kč
Dostupnost: Vyprodáno
Možnosti doručení
Mikina batika
KOUSEK oversize mikina batika
2 890 Kč –14 %

Detailní popis produktu

  • 100% přírodní materiál
  • 100% biodegradabilní
  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Dostupná ekologická barviva, ačkoliv jsou k životnímu prostředí šetrná, většinou nejsou 100% přírodní. Už delší dobu jsem si tak pohrávala s myšlenkou vrátit se ke kořenům a zkusit barvit textil čistě rostlinnou cestou. A ještě lépe využít k barvení suroviny, které by se běžně vyhodily.

Každý Kousek, který takto vznikne, je originál. Pokaždé má trochu jiný odstín a batika je vždy překvapení, jaké tvary nadělí :-) Barva je ustálená BIO octem, takže když budete mikinu prát krátce a zastudena, bude se vymývat jen velmi pomalu. I měnící se odstín barvy v průběhu praní je zajímavý, protože pokaždé máte vlastně tak trochu novou mikinu.

Jinak mikina je samozřejmě jako vždy ušitá z certifikované biobavlny GOTS. Původně je mikina v odstínu natur, čili nebarvení, nebělená. Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, obrácené naruby, zastudena. Prvních několik praní perte odděleně od ostatního prádla. Nesušte v sušičce (mikina se výrazně scvrkne :D)