Dlouhé batikované tričko CIBULE

Unisex batikované tričko z certifikované organické bavlny. Vyrobené udržitelně, šetrně k životnímu prostředí. Navržené a ušité lokálně v České republice.

Prodloužený střih. Vlastnoruční autorská batika rostlinnými barvivy získanými ekologickými postupy z kuchyňského odpadu (cibulové šlupky, kávová sedlina). KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL.

Složení:

95 % biobavlna GOTS
5 % elastan

  • vyrobeno šetrně k životnímu prostředí
  • ušito v České republice za férových podmínek

Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.

Rozměry:

Šířka ramen: 45 cm
Obvod přes hrudník: 106 cm
Obvod v pase: 108 cm
Obvod přes boky: 110 cm
Délka: 74 cm

Ať vám tento Kousek slouží co nejdéle (aneb pokyny k údržbě):

perte šetrně, obrácené naruby, zastudena. Prvních několik praní perte odděleně od ostatního prádla. Nesušte v sušičce!

 

standardní cena: 1 890 Kč –21 % 1 490 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2023
Možnosti doručení
Dlouhé batikované tričko CIBULE
KOUSEK dlouhé batikované tričko batika cibule
1 890 Kč –21 %

Detailní popis produktu

Ručně barvené tričko z biobavlny. Lokální výroba, navržené a ušité v České republice.

Prodloužený střih. Vlastnoruční autorská batika rostlinnými barvivy získanými ekologickými postupy z kuchyňského odpadu (cibulové šlupky, kávová sedlina). KAŽDÝ KOUSEK JE ORIGINÁL.

Složení:

95 % biobavlna GOTS
5 % elastan

Dostupná ekologická barviva, ačkoliv jsou k životnímu prostředí šetrná, většinou nejsou 100% přírodní. Už delší dobu jsem si tak pohrávala s myšlenkou vrátit se ke kořenům a zkusit barvit textil čistě rostlinnou cestou. A ještě lépe využít k barvení suroviny, které by se běžně vyhodily.

Každý Kousek, který takto vznikne, je originál. Pokaždé má trochu jiný odstín a batika je vždy překvapení, jaké tvary nadělí :-) Barva je ustálená, takže když budete tričko prát krátce a zastudena, bude se vymývat jen velmi pomalu. I měnící se odstín barvy v průběhu praní je zajímavý, protože pokaždé máte vlastně tak trochu nové tričko.

Jinak tričko je samozřejmě jako vždy ušité z certifikované biobavlny GOTS. Původně je látka v odstínu natur, čili nebarvení, nebělená. Certifikace GOTS označuje biobavlnu nejvyšší kvality, která byla pěstovaná udržitelným způsobem v kontrolovaném ekologickém zemědělství, bez chemických postřiků a hnojiv, za nižší spotřeby vody. Lidé, kteří bavlnu zpracovávají, jsou zaměstnaní v etických podmínkách.